Apostazja.info na Facebook'u

Z forum internetowego portalu www.onet.pl - część 9

user [e-kosciol.org]: JAK WYPISAĆ SIE Z KOSCIOŁA KATOLICKIEGO ? jak ?

user [pyskol]: Tak samo jak się zapisałeś tylko odwrotnie

user [wredny koziołek!!!]: Zapisali go przy urodzeniu,to co teraz ma umrzeć żeby się wypisać?.Niech przestanie chodzić do kościoła, to będzie więcej miejsca w ławkach do siedzenia dla nas .To pytanie na forum stało się już tak nudne jak!!!

user [Kama]: Chyba nie da rady.Gdy chciałam się wypisać to proboszcz mi powiedział,że nie może bo istnieje zawsze szansa mojego powtórnego nawrócenia.

user [Wypisany]: wystarczy udać się do kancelari parafi gdzie mieszkasz i złożyć stosowne oświadczenie Ja...... rezygnuję z przynależności do wspólnpty Kościoła Katolickiego. podpis i jesteś wolny zró to szybciej poczujesz się naprawdę super!!!!!!!!!!!!!!!!!

user [ok]: Tak ci się tylko zdaje.... niestety.

user [Izdzio]: Zgadzam się. Poczujesz się po prostu wolny (znam to z autopsji).

user [kocur63]: A skąd wiesz, że jesteś w kościele katolickim? Jeśli wiesz, że jesteś wpisany do jakiejś kartoteki, to idź do osoby, która nią dysponuje i poproś o wykreślenie z listy, zapewniam, że nie będziesz miał problemów. Oczywiście nie wymażą cię z księgi chrztów, bo to jest fakt, którego już nie zmienisz, ale na twoje życzenie wpiszą ci w księdze, że masz ich w poważaniu (użyją bardziej dyplomatycznego języka). A tak poza tym, czy fakt figurowania na liście członków kościoła katolickiego jest dla ciebie w jakimś stopniu uciążliwy?

user [f]: Mój znajomy poszedł do parafii z prośbą o usunięcie swoich danych z ich kartotek i ksiądz mu odmówił, zastanawam sie jak sie to ma do ustawy o ochronie danych osobowych

user [Ujadający Pieseczek]: Proste jak życiorys świni ! Idziesz do kancelarii swojej parafii i na ręce proboszcza składasz sporządzone nawet odręcznie pismo, w którym stwierdzasz iż nie chcesz już dłużej być katolikiem i dlatego domagasz się wykreślenia z listy parafian.

user [ela]: Jak będziesz się wypisywał to poproś o zwrot kartoteki -ciekawe czy Ci wydadzą?

user [Ujadający Pieseczek]: Już się wypisałem (konktretnie uczyniłem to 10 lipca 2003 r.) i dlatego mam pełne prawo określać się jako były katolik. To zaś czy mają moje dane dokumentnie mi zwisa. A gdyby okazało się, że pomimo tej deklaracji nadal figuruję w ich aktach jako katolik, to tylko gorzej świadczy o Kościele. Co to bowiem za religia, która ze strachu przed utratą swoich 97% zalicza do swoich wyznawców także osoby, które kilka wieków temu jak nic trafiłyby na stos.

user [SD]: A KTO CIE TRZYMA WYPAD PROWOKATORKU JECHO..

user [annn]: A zapisywałeś się ? Jak nie to nie jesteś zapisany.

user [JUR]: W Kościele Katolickim rodzice proszą Kościół o przyjęcie do Wspólnoty w momencie Crztu Św. Tak że każdy kto jest ochrzczony jest "zapisany" do Kościoła. Faktu, że ktoś jest ochrzczony nie zmieni już nic. Nawet wykreślenie ze wszystkich list prowadzonych przez parafie i instytucje kościoła

user [Ujadający Pieseczek]: On się nie zapisywał, Jego zapisali !

user [M.]: poszedlem w Niemczech do Amtsgericht i jestem wypisany.

user [kasia]: a co podatki Cię przeraziły, czy poprostu wiara Ci nie odpowiada??

user [!!!!]: katolicki kretynizm, nachalność, skąpstwo i chciwość; no i słynne powiedzenie czego oczy nie widzą to i sercu nie żal - zawołanie katolickich hipokrytów

user [Maciek]: Trzeba było nigdy do niego nie należeć tak jak ja.

user [czarek]: już w chwili narodzin bezprawnie cię chszczą więc jaki masz na to wpływ, ty mądralo?

user [mnb]: Panie CZARKU co to znaczy bezprawnie????? Czy Rodzice karmią dziecko , przewijają pieluszki, wstaja po nocach też bezprawnie??????????? Jest chyba sprawą oczywistą że do uzyskania pełnoletniości wszystkie ważne decyzje podejmują Rodzice w imię dobra swojego dziecka. Skoro człowiek to istota ducha i ciała zatem pytam Pana dlaczego nie wolno Rodzicom troszczyć się o obie sfery zycia dziecka...... o sferę ciała to trzeba , a osferę ducha ( nie mniej ważną jak ciało) to bezprawie?????? Nie rozumiem Pana myślenia. Pozdrawiam.

user [LosAmigos]: Wystarczy olać księdza i przestać chodzić do kościoła. Ja tak zrobiłem i zapisałem się do cerkwi bo tam jest normalniej.

user [anim]: Normalniej tzn?? wytlumac zbo nie woem o co Ci biega? taki z Ciebie prawosławny jak z koziej duby traba, normalniej bo co nabozenstwo trwa kilka godizn tego Ci trzeba, tu i tu jest Bog i Pan Jezus!!!!!!

user [ajajaj]: skończ podstawówke, to sie może dowiesz

user [kościej]: Cała procedura była kiedyś opisana we "Faktach i Mitach". Kolnij do redakcji to powiedzą Ci co i jak (Łódź, Zielona 15). Wiem, że najpierw trzeba się zgłosić do parafi gdzie było się chrzczonym. Nawijasz co i jak. Oporni chcą coś takiego na piśmie. Potem jakoś to leci, lecz nie pamiętam szczegółów. Wykreślą Cię z listy ochrzczonych ale nie z kartoteki, bo niby w celach statystycznych, podatkowych i właśnie, że jak kiedyś po rozum do głowy wrócisz (pogrzeby w rodzinie, śluby i inne żeby było problematyczniej, czytaj większa kasa). Tak mniej więcej. NIe pytaj czarnych, bo okaże się to napewno wg nich niemożliwe. Pozdrowienia na nowej drodze życia.

user [xxx]: Nie jak, tylko po co?

user [Smok]: Powtarzasz się! Tam gdzie atakują Koścół prowokacyjnie "rzucasz ten tekst". Twierdzę, że dawno już odszedłeś od Kościoła Katolickiego.

user [zenon]: ponieważ na forum nie można podawać linków, to gostek wpisał link w swoim nicku. A pod tym linkiem opisał całą procedurę szczegółowo. Tylko kogo to interesuje?

user [perkman]: zapewne są tacy, ktorych to interesuje - być może mają dość przynależenia do tej "instytucji"....

user [dobrze radzący]: Tam, gdzie Cię rodzice zapisali. Zapewniam, że nie będziesz miał z tym problemów - a Kościół z Tobą. Ale radzę Ci skonsultować to z rodziną, żeby na wypadek np.Twojej śmierci nie płakali pod kancelarią parafialną z powodu odmowy Twojego pochówku. Zyczę Ci podjęcia jak najprędzej decyzji w jedną lub drugą stronę. Musisz być gorący, albo zimny - wtedy obie strony będą zadowolone.

user [Kowalik Adam]: Napisać do Kard. Glempa podanie o wykreślenie z rejestru koscioła katolickiego i dołączyć sto złotych na winko. Kopie podanie przesłać do Rydzyka z Radia Marija.

user [Sqrchybyk]: Hmmmm... Szybko?

user [mis koaLA]: jestes zalosny!!!

user [nejfeld]: większość odpowiedzi na twoje pytanie to bzdury. do wystąpienia z kościoła nie wystarczy chęć, ateizm czy też antyklerykalizm. jedynym powodem uznawanym przez kościół jest przynależność do jakiejś sekty. np. św. jehowy.

user [santa canon]: Bredzisz koleś. W prawie kanonicznym jest podanych mrowie powodów, (wszystkie dogmaty) z powodu których, jeśli ich nie uznajesz, kościół kat wywala cię ze swojej paczki.

user [prałat]: to spróbuj. mogą cię nierozgrzeszyć, ekskomunikować, ale cię nie wypiszą. dlatego w polsce jest 95% katolików

user [ktoś]: Po pierwsze Świadkowie Jehowy to zarejestrowany związek wyznaniowy, a po drugie Jehowa to imię Boże i pisze się z dużej litery

user [Morszuk]: Nie wypisuj się! Nie uczęszczaj na modły, nie wpuszczaj "po kolędzie" itp, itd. A proboszcz musi za ciebie odstawiać haracz do kurii, bo odstawia od ilości "owieczek". A tego w jaki sposób postrzegasz świat nikt ci nie odbierze, ani nie przekona do swojego sposobu.

user [Abed-nego]: nie tylko do kurii ale i do u. skarbowego. i to nie tylko od owieczek ale od wszystkich zameldowanych na terenie parafii. niezależnie czy to są prawdziwi parafianie. może mieć ich tylku 5-u i 2000 protestantów czy nawet niechrześcijan (np. świadków J.) a i tak za nich zabuli.

user [jj]: Tyle razy już o to pytałes ludzie ci odpowiadają a ty nadal pytasz. Co z tobą? Głupi jesteś czy to antykatolicyzm ci się na mózg rzuca?

user [Aśka]: A co, jedna konwersja już u Ciebie była? Lubisz zmieniać wiarę? Pogadaj z guru Michnikiem, on Ci dopomoże.

user [ewunia]: Jeśli nie masz legitymacji jak członkowie partii np. LPR, to przynależność jest wyłącznie w Twojej głowie... idż zatem po rozum do głowy:)

user [kleryk]: Nalezy wypic wode swiecona,ktora Cie chrzcili!

user [frant]: olej ich i tyle,mogą Ci skoczyć,formalności są zbędne,oni nie mają nad Tobą żadnej władzy,

user [Johnnie]: Z tym wypisywaniem, to nie jest tak prosto i łatwo, Kler to mafia mają ciebie w kompie i uważnie śledzą, jak później będziesz chciał działać w jakiejś prawicowej partii nie dadzą tobie poparcia i jeżeli będą np. wybory nie poprą i PRZEPADASZ

user [ptaszyna19]: Ty nigdy w Nim nie byłeś!!!

user [doradca]: jak nie jestes tchórzem to idż do swojego parocha (proboszcza) i sie wypisz...ale myślę że braknie Ci odwagi...

user [starosciak]: wystarczy zapisać się do sekty Kotlińskiego. Guru nienawiści zrobi wszystko

user [mr]: Najszybciej się wypiszesz zamiatając proboszczem trotuar.

user [black]: to bardzo proste jak byłeś mały to ksiądzcię polał wodą, wię teraz ty polej jego i po wszystkim.

user [mimi]: "frant " ci świetnie radzi..chyba sam wypróbował..

user [KATOLIK Z URODZENIA]: też czasami to przebiega mi przez myśl,ale tak się przyzwyczaiłam..i dlatego nie mogę tego zrobić.sama wiara mnie nie mierzi,tylko to co reprezentują sobą,niejako ziemscy, przedstawiciele tej wiary.chyba jakby mnie ksiądz skreślił z listy to Bóg o mnie nie zapomni.nie cierpię onkłych katechetek,też.

user [czlonek]: Trzeba oddac legitymacje!

user [i tyle na temat]: Zgłoś się do proboszcza macierzystej parafii z pismem o wykreślenie z wiernych Kościoła Katolickiego. I idź z Bogiem... Nikt po tobie płakał nie będzie. Jednej czarnej owcy mniej.

user [Constantin]: Ogladnij film CONSTANTINE to ci sie odechce takich wyglupow na forum, Ten Film jest o wierze i da ci odpowiedz!

user [pognębiony]: nie ma takiej możliwości!

user [Black]: Złóż Akt Apostazji!!!!

user [rrybex]: umyj się nieświęconą wodą.... a ja nigdy nie czułem się "zapisany"

user [niedowiarek]: Sprawdź sie na LIŚCIE czy jesteś !!!

user [kkkk]: a jak trwoga to do Boga...

user [ateista]: zastapic jedna ciemno na nastepna? dziekuje panie protestant

user [Blade]: Akt apostazji...powinien zalatwic sprawe... A jad katolicki na forum plynie....Kocham ten kraj!

user [KATOLIK Z URODZENIA]: ja też kocham ten kraj,a szczególnie ten jad.z niczich ust tyle jadu nie płynie co z katolickich,to fakt.jak pisze,że jest ateistą,to miło i kulturalnie odpowiada..coś w tym jest..tylko co????

user [5 stóp pod ziemią]: Znaleźć wysoki budynek, wejść na ostatnie piętro, a następnie wyskoczyć. Będzie spokój, kolejnego idioty mniej, i...zarobek dla zakładu pogrzebowego, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym.

user [bogdan]: już się wypisałeś

user [kofi]: Jak dzieci,naprawdę jak dzieci.Ple ple ple i tak dalej do znudzenia.