Apostazja.info na Facebook'u

Uwaga konkurs! "Fotografia ilustrująca wystąpienie z Kościoła"

Obraz wart jest więcej niż 1000 słów, lecz zrobić zdjęcie ilustrujące wystąpienie z Kościoła nie jest tak łatwo jak mogło by się wydawać. Taka fotografia powinna być prosta: pokazywać tylko modela, kościół i akt opuszczenia kościoła. Wszelkie dodatkowe elementy należy usunąć z kadru, aby przekaz był jasny i szybko przyswajalny. Najtrudniej jest znaleźć dobrą lokalizację. Kiedyś długo szukałem kościoła, który stał by na otwartej przestrzeni i pozwalał na zdjęcie z dystansu z odpowiednią perspektywą pokazującą budynek świątyni pozornie mniejszy niż postać odstępcy. Ideałem byłby kościół położony w obniżeniu terenu, gdyż wtedy o taką perspektywę najłatwiej. Niestety, Kościół od zawsze buduje świątynie w najwyżej położonych i najlepiej widocznych lokalizacjach. Tak, aby wierni nigdy, broń Boże, nie tracili go z oczu i aby dźwięk dzwonów rozchodził się jak najdalej.

Dla osób ze smykałką fotograficzną i zainteresowanych tematyką wystąpienia z Kościoła ogłaszam więc mini-konkurs. Jest nawet nagroda :) Tematem tej zabawy jest fotografia przedstawiająca "wystąpienie z Kościoła". Kreatywne podejście mile widziane. Przekazane do konkursu zdjęcia powinny być oddane do domeny publicznej - do dowolnego, nieodpłatnego wykorzystania w internecie i poza nim. Proszę wziąć to pod uwagę. Z tego względu nie będą przyjmowane fotografie z widoczną twarzą - mniej z tym problemów natury prawnej.

Proszę więc przysyłać zdjęcia na fejsbukową skrzynkę profilu apostazja.info. Konkurs trwa miesiąc. Kto i kiedy wyłoni zwycięzcę jeszcze nie wiem - sugestie mile widziane. Wiadomo natomiast, że nagrodą będzie widoczna na zdjęciu książeczka "Dlaczego wystąpiłem z Kościoła rzymsko-katolickiego" byłego księdza Luisa Padrosy.

Oprócz zdjęć proszę też przysyłać informacje o tym gdzie w Polsce można znaleźć budynek kościoła, który nadałby się do takiego zdjęcia. Przypominam: sporo otwartej przestrzeni wokół, budynek najlepiej w obniżeniu terenu. Jeśli sam/sama nie jesteś w stanie zrobić ładnego zdjęcia, podpowiedz adres, a może kto inny tam podjedzie i "cyknie fotkę".

 

Zdjęcie przykładowe

Nagroda :)