Apostazja.info na Facebook'u

Ważna publikacja na temat pedofilii w polskim Kościele: "Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim kościele mówią" aut. Ekke Overbeek. Hierarchowie kościelni mówią, że w Polsce bulwersujący problem pedofilii w Kościele nie wystąpił z dwóch powodów. Po pierwsze, w Polsce, w przeciwieństwie do Irlandii, nie było dużej ilości placówek z internatem prowadzonych przez księży. Po drugie, do PRL-u nie dotarła rewolucja seksualna, która zdaniem niektórych hierarchów jest przyczyną pedofilii. Czy hierarchowie mają rację, a może raczej, czy mówią prawdę? Książka jest według mnie napisana z neutralnej i bezstronnej pozycji osoby, która nie jest Polakiem i nie niesie ze sobą całego kulturowego katolickiego bagażu i wrodzonego Polakom lęku przed instytucją Kościoła. Z całą pewnością nie ma w niej jednak zacietrzewionego ducha antyklerykalizmu - można za to znaleźć chłodną analizę problemu, który w Polsce dopiero się ujawni...

Z informacji wydawcy:

 

Cała Polska milczy. Ofiary księży pedofilów mówią. W tej książce polscy katolicy opowiadają jak w dzieciństwie padli ofiarami księży pedofilów. Opowiadają o samotności, bólu i lęku przed reakcją otoczenia, rodziny i samego Kościoła. Dwanaście świadectw daje kłam przekonaniu, że problem pedofilii nie istnieje w polskim Kościele.

Dlaczego ofiary boją się mówić? Dlaczego media chronią chorych księży, a pomijają odpowiedzialność biskupów? Dlaczego nie ma reakcji instytucjonalnej, jak w innych krajach? Dlaczego wierni akceptują sytuację, w której nie wiadomo gdzie w Kościele kryją się pedofile? Książka jest skierowana do wszystkich tych, którzy zadają sobie te pytania i chcą się dowiedzieć jak w innych krajach problem pedofilii w Kościele jest rozwiązywany.

Autor od ponad dziesięciu lat jest korespondentem holenderskich i belgijskich mediów w Polsce.