Apostazja.info na Facebook'u

W wywiadzie dla PAP sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Wojciech Polak mówi o nowej instrukcji występowania z Kościoła, która czeka na zatwierdzenie przez Watykan.

Nowelizacja instrukcji ws. apostazji jest przesłana do Watykanu. Zostanie opublikowana po zatwierdzeniu. Ona niewiele zmienia w dotychczasowych przepisach. Apostazja jest dla Kościoła zawsze problemem, ale jej rozmiary na razie - z tego co wiem - nie wydają się niepokojące. Chodzi bardziej o to, że grupy promujące apostazję nie chcą respektować prawa kościelnego dotyczącego występowania z Kościoła. Jest to niezrozumiałe, gdyż występowanie z jakiejkolwiek organizacji wymaga podjęcia działań określonych w jej regulaminie. Podobnie jest z apostazją.

Problem w tym, że "regulamin" organizacji o nazwie Kościół rzymskokatolicki jest wyjątkowo mętny w kwestii występowania z tej organizacji. Jakaż szkoda, że KRK nie musiał składać w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych swego statutu w celu akceptacji. W przeciwieństwie do innych Kościołów i związków wyznaniowych podpisał z polskim rządem kilka specjalnych ustaw, w których nawet się nie zająknął o procedurze występowania z KRK. A rząd na to przystał.

Źródło: Deon.pl

{jcomments off}