Apostazja.info na Facebook'u

Ostatnio nagłośniona została przez media sprawa pana Zbigniewa Kaczmarka z Olecka, który chcąc formalnie wystąpić z Kościoła katolickiego, aby to osiągnąć zmuszony był wystąpić na drogę sądową. Skontaktowaliśmy się z panem Zbigniewem i otrzymaliśmy od niego list o następującej treści:

Chciałbym poinformować, że byłem na Waszej stronie uprzednio, przygotowywując sie do rozprawy sądowej (...) byliście mi bardzo pomocni. DZIĘKUJĘ WAM ZA TO!!!
Po prostu podparłem się wydrukiem Waszej strony , dział "PROCEDURA" ze szczególnym zaakcentowaniem załącznika w postaci pisma z Kurii Metropolitalnej z Warszawy - odpowiedzi świętobliwych na pytanie o formę sporządzenia Aktu apostazji. Sąd na tej podstawie przyjął do wiadomości, że chyba stanowisko tak poważnego organu jest bardziej wiarygodne niż opinia pojedynczego, broniącego swego tyłka infułata (...) Miałem wielką satysfakcję przedkładając Sądowi ten wydruk i patrząc na bezsilność reprezentującej go adwokatki.

Bardzo nas ten list zaskoczył i (nie ukrywamy tego) ucieszył. Poczuliśmy satysfakcję, że nasza praca nie idzie na marne - i są na to dowody. Z tym większym zapałem będziemy pracować nad serwisem Apostazja.info tak, aby w przyszłości apostazja była czymś normalnym i nie budzącym kontrowersji. Tak, aby ludzie, którzy zdecydowali się na wystąpienie z Kościoła, nie musieli już odwoływać się w tej kwestii do żadnych sądów. Panu Zbigniewowi zaś życzymy wytrwałości i powodzenia!