Apostazja.info na Facebook'u

{jcomments off}Abp Józef Michalik na Jasnej Górze podczas 49. Pielgrzymki Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania (12-05-2012) mówił o inicjatywach związanych z apostazją, w tym zapewne o zaczynającym się dzisiaj Tygodniu Apostazji. Arcybiskup przyjmuje tego typu inicjatywy jako kolejny dowód na prześladowanie jego Kościoła przez "struktury zła". Duchowny sam jednak zauważa, że takie przycinanie pięknego "krzewu Kościoła" (jakim są wystąpienia z niego) czyni go lepszym i zdrowszym. Dziękujemy arcybiskupowi za poparcie naszej akcji :)

Zobaczcie – tworzą się nowe grupy. Teraz jest taka grupa, powstała organizacja „wystąp z Kościoła”. Niektórych ludzi chwycili, szukają… „wystąp z Kościoła”. No i teraz, już teraz, nękają kurie, biskupów, „ja chcę wystąpić”, no tego, z różnych racji… Jeden jakiś tam szum robił, zaraz „Gazeta Wyborcza” martwi się o to jak to pomóc wystąpić z Kościoła. Myślę, że to jest, zobaczcie, rzeczywistość, nasza dzisiejsza rzeczywistość. Trzeba sobie uświadomić. To nie tylko my dzisiaj. Cieszmy się, że przynajmniej w tym jesteśmy choć troszkę podobni do Pana Jezusa i nie oczekujmy przywilejów. Chciejmy być z Nim blisko złączeni, właśnie w takich też trudnych momentach.

"Czyli ktoś tym kieruje; jest jakiś mózg, są struktury zła, które w świecie 'troszczą się' o ten Kościół, żeby go 'przycinać'. Ale jak Kościół jak 'przycinany' - to jest jak dobre, zdrowe drzewo, jak krzew, jak róża"