Apostazja.info na Facebook'u

Wkrótce wybory więc hierarchowie kościelni przypominają swoim wiernym zasady jakimi powinni się kierować w ich trakcie.  Podczas uroczystości 134. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie abp Józef Michalik apelował, by w Polsce znikło "katolickie getto" i krytykował promowanie satanizmu. Apelował, by "przykładać Ewangelię do kandydatów", głosując w nadchodzących wyborach. Arcybiskup słowa swe kierował do członków swego Kościoła, którzy powinni się tym zaleceniom podporządkować. Coraz więcej osób, będących tylko formalnie członkami tego Kościoła, zastanawia się czy ma ochotę nadal słuchać tych "wskazówek".

Jak podaje Wirtualna Polska:

Arcybiskup przypomniał też, że nadchodzą wybory. Zaapelował, by ci, którzy "chcą być odpowiedzialni za to, co się będzie działo (...), przykładali Ewangelię nie tylko do tego, co mówią kandydaci, czy posłowie, ale do sumienia ich, do tego co mówią, jak głosują".

- Chrześcijanin w Polsce musi wiedzieć, na kogo chce oddać zaufanie(...) Czy będzie tylko edukacja zwykła czy wychowywanie w wartościach chrześcijańskich. Czy będzie miejsce dla starego człowieka, dla inwalidy, dla chorego w rodzinach naszych czy trzeba będzie tworzyć DPS-y bez liku (...) to też od nas zależy, od tych, których obdarzymy naszym zaufaniem - podkreślał.

We mszy uczestniczyli m.in. marszałek województwa i posłowie oraz senatorowie (w tym także starający się o reelekcję).