Apostazja.info na Facebook'u

W maju odbędzie się kongres założycielski partii Janusza Palikota "Ruch Poparcia". Do tego czasu ma aktywnie działać stowarzyszenie o podobnej nazwie. Palikot zapowiedział, że stowarzyszenie będzie promować m.in. występowanie z Kościoła katolickiego.

Dziś w centrum Warszawy były poseł PO otworzył biuro krajowe stowarzyszenia Ruchu Poparcia Palikota. Znajduje się w nim m.in. call-center, w którym kilkunastu wolontariuszy zachęca do poparcia Ruchu.

- Mamy już biura w 18 miastach w Polsce, a w Warszawie biuro krajowe. Organizacja działająca, jako stowarzyszenie jest. Trwa proces tworzenia partii. W marcu wybierzemy zarządy okręgów. W maju odbędzie się kongres krajowy partii Ruch Poparcia i wybór władz - zapowiedział Palikot podczas niedzielnej konferencji. Zdeklarował, że będzie kandydatem na przewodniczącego partii. W połowie stycznia podczas kongresu zostały wybrane władze stowarzyszenia Ruchu Poparcia Palikota. Nie znalazł się w nich Palikot. Stowarzyszenie ma stanowić zaplecze dla przyszłej partii.

Według Palikota bardzo wielu członków stowarzyszenia zadeklarowało chęć opuszczenia Kościoła katolickiego. - Za dwa tygodnie rozpoczniemy z dwiema bardzo znanymi osobami występowanie z Kościoła katolickiego. Chcemy wspierać ludzi, którzy są na to zdecydowani, a którzy nie są pewni prawnej ścieżki jak tego dokonać - powiedział Palikot. Pytany, czy sam jest gotów opuścić szeregi kościoła odpowiedział: "Nie wykluczam tego. Nie podjąłem decyzji, jestem ochrzczony. Nie ode mnie się zacznie".

/Za gazeta.pl /

Polecam dwa teksty będące reakcją na tą inicjatywę: