Apostazja.info na Facebook'u

Z forum internetowego portalu www.gazeta.pl - część 4

user [adam81w]: prosze o nie podchodzenie do tego psotu z agresja i nie wycinanie bo nie jest to zadna obraza uczuc religijnych . chcialbym zasiegnac porady jak sie wypisac z kosciola a pare takich postow juz tu bylo . w paru watkach pisalo o tym pare osob . teraz ja chcialbym sie wypisac . nie do konca jednak wiem jak to zrobic

user [kwak31]: Pogoń wielebnego kiedy przyjdzie po kolędzie. Wykluczenie z kościoła masz wtedy jak w banku.

user [x3936012]: idz do Diecezjalnego Sądu Metropolitalnego (jezeli chodzi o Kosciol Rzym-Kat.) tam cie wypisza Jak to wyglada u innych nie wiem

user [miss.take]: Nie wypisuj sie. Nie dawaj tylko na tace. To Kosciol zaboli mocniej

user [polonic]: BUAHAHAHA!!!!!!!!!! ŻENADA!!!! nie chodz do kosciola, nie bierz koscielnych slubów, nie rób chrzcin dziecku w Kosciele, nie zapraszaj ksiedza po koledzie mam wymieniac dalej???

user [zetor.na.oszolomy]: Idz do swojego kościoła "rejonowego" i poproś o wykreślenie z ksiąg parafialnych.

user [citisus]: A kiedy się zapisywałeś ??? To ważne, poszukaj kopii swojej deklaracji .... :-)))

user [jasiuf]: To skąd te 90% skoro NIKT sie nie zapisał ?

user [citisus]: A do teatru, kina też żeś się zapisywał ? A 50% chodzi ....

user [jasiuf]: Wg,Ciebie 50% polaków NALEŻY DO TEATRU ? Jest nas 38mln, czyli w każdą niedzielę do kościała wybiera się 35 mln ? Tak ? No to jeszcze dodam, że: 90% polaków należy do PKP 90% polaków należy do kiosków ruchu 90% polaków należy do PKN Orlen 100% polaków należy do TV

user [citisus]: Przecież wyraźnie napisałem - chodzi. Jeśli 50% chodzi do kina czy to znaczy, że codzi codziennie lub co tydzień ?? I co znaczy słowo "należy" ?? Do Kościoła się nie "należy" tylko wyznaje określony światopogląd ...

user [jasiuf]: Czy w polsce 90% obywateli NALEŻY DO KK ? Czy w polsce 90% obywateli wierzy że jedzenie wafelków zmienia człowieka ? Czy w posce rocznie parę mln obywateli przynajmniej raz w roku idzie do kościoła, żeby np.: pokazać dzieciom szopkę ? PS. Jeśli chciałbyś sie NAPRAWDĘ przekonać ilu katolików jest w Polsce to poprzyj projekt podatku wyznaniowego. Panstwo cofnie dotacje dla kościołów, za to każdy obywatel będzie mógł przekazać np.: 1% swoich podatków na wybrany kościół. Jak myślisz ile % podatników oddałoby swój 1% na KK. IMHO nie więcej niż 40% :)

user [citisus]: Dlaczego wiążesz wyznawanie wiary katolickiej z podatkami i pieniędzmi. Jak kto nie zapłaci to katolikiem nie będzie ??!!! Do kościoła chodzą ci, którym to potrzebne. (regularnie 40-50% społeczeństwa, reszta okazjonalnie) PS. I jeszcze raz do kościoła się nie NALEŻY. Katolikiem się jest albo nie.

user [jasiuf]: Czy Polska jest katolicka czy laicka ?
> Dlaczego wiążesz wyznawanie wiary katolickiej z podatkami i pieniędzmi.
Bo KK funkcjonuje za pieniądze pochodzące m.in. z moich podatków.
> Jak kto nie zapłaci to katolikiem nie będzie ??!!!
Nie. Chodzi o coś innego: 1. Wówczas KK utrzymywany byłby TYLKO przez swoich wyznawców. 2. Inne wyznania i religie mogłyby uzyskac środki, których teraz są niesłusznie pozbawione. 3. Otrzymalibyśmy bieżącą i jednoznaczną odpowiedź na pytanie "Ilu Polaków popiera KK" Dobre to i sprawiedliwe ? No i proste :)
> Do kościoła chodzą ci, którym to potrzebne.
Ty piszesz 40-50%, ktoś inny 4-5%, a jeszcze inny 90-100%. Kazda z tych odpowiedzi jest równie fałszywa, a więc bezwartościowa.
> I jeszcze raz do kościoła się nie NALEŻY. Katolikiem się jest albo nie.
Gdyby bycie katolikiem było sprawą prywatną wyznawców nie miałbym nic przeciwko temu. Ale tak nie jest za przyczyną katolickich polityków, którzy próbują narzucić Polakom swój punkt widzenia na sprawy motywując to "(90%) katolickością Polski".

user [citisus]:
> Bo KK funkcjonuje za pieniądze pochodzące m.in. z moich podatków.
Nieprawda, jeśli już to idą z podatków od katolików. Twoje idą np. na utrzymanie pani minister Środy itp....
> Wówczas KK utrzymywany byłby TYLKO przez swoich wyznawców.
Ależ jest on utrzymywany przez swoich wyznawców.
> Inne wyznania i religie mogłyby uzyskac środki, których teraz są niesłusznie pozbawione.
Ależ mają takiż sam dostęp do środków jak KK, dofinansowanie szkół, ulgi w podatkach, dotacje do renowacji zabytków.
> Otrzymalibyśmy bieżącą i jednoznaczną odpowiedź na pytanie "Ilu Polaków popiera KK”
A do czegoż jest to mi potrzebne, nie interesuje mnie kto i w co wierzy. Jest to jego prywatna sprawa. Uważasz, że ktoś biedny, którego nie stać na datki powinien być wykluczony ??..
> Ty piszesz 40-50%, ktoś inny 4-5%, a jeszcze inny 90-100%. Kazda z tych odpowiedzi jest równie fałszywa, a więc bezwartościowa.
Nieprawda, w kościołach dwa razy do roku odbywa się liczenie duszyczek. To są dane oficjalne. Tylko po co ci te dane ? Odnoszę wrażenie, że koniecznie chcesz skatalogować wszystkich, a najlepiej każdemu stempelek na łeb ...
> Gdyby bycie katolikiem było sprawą prywatną wyznawców nie miałbym nic przeciwko temu. Ale tak nie jest za przyczyną katolickich polityków, którzy próbują narzucić Polakom swój punkt widzenia na sprawy motywując to"(90%) katolickością Polski".
Przecież to ty usilnie starasz się policzyć i skatalogować a nie politycy. I to nie politycy narzucają swój punkt widzenia tylko wyborcy nogami w czasie głosowania. Większością ....

user [jasiuf]: Nie misiu - twoja obłudna retoryka pali na panewce - póki KK trzyma łape w państwowej kasie to jest utrzymywany również z moich podatków. A ja sobie tego kategorycznie nie życzę.
> Ależ mają takiż sam dostęp do środków jak KK, dofinansowanie szkół, ulgi w podatkach, dotacje do renowacji zabytków.
Czyżby ? Czy sataniści są dotowani z budżetu ? A przecież jest to jakaś religia i paru wyznawców ma :)
> A do czegoż jest to mi potrzebne, nie interesuje mnie kto i w co wierzy.
Skoro to jest nieistotne to nie ma sprawy - Polska jest krajem laickim, a wyznanie jest indywidualną sprawą obywatela. Nie ma inwokacji w konstytucji, nie ma narzucania katolickich norm w sprawach aborcji, mniejszości seksualnych, itp..
> Uważasz, że ktoś biedny, którego nie stać na datki powinien być wykluczony ??
Ten biedny cały czas płaci na KK czy tego chce czy nie. Daj mu prawo wyboru. A wogóle to DLACZEGO TAK SIĘ BOISZ podatku wyznaniowego ?

user [citisus]: No to jest właśnie obłudna retoryka. Gdzie KK trzyma łapę w państwowej kasie ? Pierdu, pierdu. Społeczeństwo dzieli pieniądze z podatków wedle swojego uznania poprzez wybranych przez siebie przedstawicieli. Na tym polega demokracja. Mi też nie podoba się przeznaczanie podatków na Radiokomitet czy Filmotekę - gniazda nierobów i nieudaczników. I co z tego ? Nie mam większości - taka wola społeczeństwa.
> Czy sataniści są dotowani z budżetu ?
Jeśli spełnią wymogi prawne to dostaną (ilość wyznawców, rejestracja)
> Polska jest krajem laickim
Polska nie jest krajem laickim skoro większość wyznaje światopogląd religijny. Normy prawne wynikają z woli większości, a taka była wola społeczeństwa. Chcesz narzucić dyktaturę mniejszości w stosowaniu prawa ?
> A wogóle to DLACZEGO TAK SIĘ BOISZ podatku wyznaniowego ?
Ja się nie boję, ale jestem przeciwny bo jest PRZYMUSEM, publicznym mieszaniem się państwa w sprawy prywatne. Teraz daje jak chce, ile chce lub na ile go stać.

user [jasiuf]: Teraz PAŃSTWO daje jak chce, ile chce lub na ile go stać. Co do większości: dopóki to nie zostanie stwierdzone to jest to prymitywna uzurpacja. A nie może być stwierdzone z powodu uporczywej niechęci KK do weryfikacji ich wyliczeń. Na szczęście Europa i Polska wraz z nią się laicyzuje. To tylko kwestia czasu :)

user [citisus]:
> Teraz PAŃSTWO daje jak chce, ile chce lub na ile go stać.
Hehehe, państwo nic nie może dawać bo nie ma rąk :-)))) Ludzie, LUDZIE głupcze pieniądze dzielą wedle woli większości ...
> nie może być stwierdzone z powodu uporczywej niechęci KK do weryfikacji ich wyliczeń.
Kurcze, jeszcze raz - WYBORY, ludzie głosują na WYBORACH. WIĘKSZOŚĆ decyduje a nie Kościół.
> Na szczęście Europa i Polska wraz z nią się laicyzuje. To tylko kwestia czasu :)
Nie laicyzuje a degeruje się. Jak tak dalej pójdzie to szczeźnie jak cesarstwo rzymskie. Już dziś staje się marginesem świata. Gospodarczo, ludnościowo i kulturalnie.

user [jasiuf]:
> Kurcze, jeszcze raz - WYBORY, ludzie głosują na WYBORACH. WIĘKSZOŚĆ decyduje a nie Kościół.
Za plecami aktorów wielkiej polityki Za zamkniętymi drzwiami przy dźwiękach muzyki I nie wiadomo kto, kiedy, za ile i komu Kupuje i sprzedaje nas po kryjomu Nie wierze politykom. Dlatego wybieram liberałów, czyli tych którzy ograniczają rolę władzy i urzedników zwracając wolnośc obywatelom czyli mnie :) Sam chcę decydować na co mają być wydane moje pieniądze. PS. Jakby była taka partia to głosowałbym na leseferystów :-P
> Nie laicyzuje a degeruje się.
Bzdura. Hellady nie ma od 2 tys. lat a my wszyscy nadal jesteśmy jej potomkami. Europa zostanie zalana przez imigrantów z turcji, maghrebu i azji. I co z tego ? Kto powiedział, że europejczyk musi być białym katolikiem ?

user [maedith]: Kazdy ma prawo sie nawrocic,wziac slub koscielny,albo odejsc od Kosciola, w wolnym kraju zyjemy.

user [framberg]: Strasznie bojowy jesteś. Nie o to chodzi do czego można zmusić obywatela bo większość chce inaczej. Uważa się, że są cele finansowane z podatków, które obywatel może wskazać bezpośrednio. W Polsce wprawadzono takie prawo w odniesieniu do 1% podatku. Tyle możemy przeznaczyć na wybraną "organizację porzytku publicznego". W wielu krajach ma się większe zaufanie co do wyborów obywatela. Np. w Niemczech można rozdysponować (na PIT -cie) 5% podatku na cele wyznaniowe (wpisując gminę wyznaniową, której odpis podatkowy ma zostać przekazany). Nie jest to równoznaczne z deklarowanym wyznaniem ale prawdopodobnie zbieżne. Można zadeklarować tą część podatku na 5 innych celów świeckich (sport, edukacja itd.). Jeśli się nic nie wybierze to ta część podatku idzie na cele opublikowane przez władze landu na początku roku podatkowego. Jestem katolikim (zdecydowanie nieortodoksyjnym) i te system - niemiecki - mi się podoba.

user [jack20]: Napisz do swojego biskupstwa . On i ciebie bez problemu wykresla. Dolacz tez najlepiej zaswiadczenie od psychiatry o aktualnym stanie swojego umyslu.

user [gosc.z.korony]: Panie! Panowie! Gdyby ktoś w państwach ,,starej'' Unii albo w USA dowiedział się jakie my tu mamy ,,problemy'', to pękł by ze śmiechu. No chyba, ze byłby jakimś nawiedzieńcem. A tacy tam też bytują. Niniejszym zatem przypominam wszystkim, którzy tego jeszcze nie wiedzą: JESTEŚMY WOLNYMI LUDŹMI, A NIE JAKIMIŚ NIEWOLNIKAMI. TO KSIĘŻA POWINNI ZABIEGAĆ O TO BYŚMY CHCIELI CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA. ŁASKI NAM ŻADNEJ NIE ROBIĄ BO TO ONI ZALEŻĄ OD NAS A NIE MY OD NICH. ,,WYPISYWAĆ SIĘ...'' - WOLNE ŻARTY!... CZY PAN JEZUS DAWAŁ LUDZIOM JAKIEŚ LEGITYMACJE?

user [adam81w]: Dla mnie to jest wazne zeby nie byc wpisanym tam do tych ksieg ! wg mnie to chore zebym byl wpisany na jakas liste ludzi do ktorych nienaleze . niew eim czy jezus costam . malo mnie to obchodzi . zostalem gdzies zapisany nikt sie o nic nie pytal . zrobiono to wbrew mojej woli . wiem ze jestem zapisany gdzuies gdzie nie naleze . nie podopba mi sie taka sytuacja . szczegolnie ze jakis ksieza moga sie chwalic ile to religijnych jest w kraju . no to bedzie jeden mniej :). do kosciola nie chodze juz chyba z 10 lat . jak przychodzi ksiadz na kolede to najczesciej wychodze zdomu

user [aron2004]: a jak zrobić żeby SLD przestało być dotowane z budżetu. Bo ja nie zgadzam się z poglądami tej partii, a muszę na nią płacić.

user [adam81w]: sld ma takie samo prawo jak kazda inna partia byc dotowana z budzetu bo takie mamy prawo . jezeli chcesz innego prawa to poprzyj partie ktora wypowiada sie za zmiana tego zapisu na niefinansowanie partii z budżetu.
a co z dotowaniem kosciola ? chyba jezeli nie bede katolikiem nie powinienem musiec placic na jej istnienie kasy ? prawda ? wiem wiem nie smiejcie sie ale tak uwazam i tak kiedys bedzie ze tylko wyznawcy danej religii beda placic na dzialanie kosciola czy religii . przynajmniej tak powinno byc . tak uwazam

user [aron2004]: no właśnie to jak ktoś nie chce płacić na kościół to ja nie chcę płacić na SLD.

user [humbak]: Czy osoba która nie wierzy w Boga i nie słucha jego przykazań jest częścią Kościoła? Osoba która nie chce obecności Chrystusa w swoim życiu?

user [douglasmclloyd]: Niektorzy myla kosciol z partia.

user [humbak]: Dodałbym że namolnie i celowo.

user [goniacy.pielegniarz]: Bierzesz kartę obiegową i zbierasz podpisy od: papieża, księdza z parafii, Józefa Oleksego oraz księdza, który Cię chrzcił. Jeśli ksiądz, który Cię chrzcił już nie żyje, to masz przechlapane.

user [zabanowana.mysz.biala]: Dodałabym jeszcze zaświadczenie od Ojca Dyrektora o REGULARNYCH wpłatach na cele kultu religijnego (czyt.: Radio MaRyja i TV Trwam, ew. dołączyć przekaz na 100-letnia prenumeratę ND) wraz ze zobowiązaniem kontynuowania przesyłania datków aż po życia kres;-)

user [porter11]: To bardzo proste. Popełnij samobójstwo rytualne.

user [gosc.z.korony]: Ale to chyba nie w tej religii? Wtedy zyska jakieś prozaiczne ,,potępienie'', a nie ,,wypisanie z kościoła''? Chyba nie tędy droga? ;-)))

user [porter11]: Oczywiście, że wystąpi w ten sposób z Kościoła. Jako nieboszczyk i jako ekskomunikowany.

user [dr3xhab]: Jak sie wypisac z kosciola ?- NIE można! Gdy kościół katolicki podaje ilość swych wiernych, to na podstawie swego punktu widzenia. KAŻDY kto został ochrzczony JEST katolikiem. Koniec, kropka. To widzenie świata obowiązuje przy podawaniu wszystkich danych. Nie ma też kryterium, które by eliminowało kogokolwiek z przynależności do KK. Jeśji łamiesz wszystkie przykazania codziennie, ale powiesz, że jesteś wierzącym katolikiem, to znaczy, że jesteś baranem, eee, przepraszam, owieczką z tego stada. I że to właśnie stado ma prawo dyktować wszystkim swoje owcze zwyczaje. Nic się nie da zrobić! W statystykach już zawsze będziesz członkiem tego wyznania.

user [kropka.nad.i]: deklarację wystapienia złóż przed notariuszem i zanieś ją biskupowi

user [adam81w]: Mozna Mozna ! przynajmniej tyle zrobie wypisujac sie z kosicola . jezeli oni beda mowic ze nadal naleze do organizacji z ktorej sie wypisalem to sa barany p opierwsze a po drugie co mnie to obchodzi . ja juz tam nalezal nie bede . po drugie nawet jak beda podawac liczbe religijnych wedle liczby ochrzczonych to my normalni powinnismy zadac wtedy liczby osob obecnie nalezacych dio kosciola . osmiesza sie to po pierwsze a po drugie zawsze taka liczba bedzie bardziej uczciwsza niz jakas liczba ochrzczonych

user [rolotomasi]: To będzie bolało. W kraju samo.się.chwalenia i autozadowolonia własną tzw.tolerancją religijną~ trwałe wyjście z KościKatoli jest bolesne, gdyż ~miłosierni chrześcijanie~ dowalają ile mogą i gdzie tylko trafią. Można więc i należy oczekiwać ataku: w pracy i w szkole(dzieci), w domu (sąsiedzi) i urzędzie(mochemrówy). Na dokładkę, ostatnio doszedł obowiązek bałwochwalczego kultu jednostki JanaP>> ‘Kto nie czapkuje - ten odczuje’, co dodatkowo skutkije na Osobnika Niekatolika.

user [mgr.prezio]: Radziłbym się obrzezać i pić wódkę koszerną.

user [andrzej105]: Najważniejsze to przestać dawać nygusom pieniądze. To ich zaboli najbardziej. A jak ktoś ma jeszcze potrzebę wypisywania to proszę bardzo. Tylko z czego tu sie wypisywać skoro chyba się nie zapisywałeś , nie masz legitymacji ,itd ?

user [maedith]: Chodzi o to zeby nie byc wliczonym w te 90%,A PRZY CHRZCIE TO CHYBA WLICZAJA,chodzi oto żeby nie płacić podatków,na koscół,który prowadzi działalność anty demokratycccccccczna i glosi i uskutecznia praktyki,niezgodne z Pismem ŚW. Oile wiem Biblia mówi,ze jeśli ktoś postępuje niewłaśćiwie należy go upomnieć,ale pewnie nie dotyczy to włądz kościoła,ani ksęży.Czy ktoś możę słyszał żeby kosciół wypowiedział sie w sprawie Rydzyka jakimś listem tuszpasterskim,czy jakto sie tam nazywa?

user [three]: Musisz się oficjalnie zaprzeć i unieważnić chrzest Procedura tak jest realizowana przez Kościół Rzymsko Katolicki (jeśli mówimy o "wypisaniu") z kościoła. Podczas uroczystości wyrzekasz sie wiary w Boga i Jezusa Chrystusa oraz unieważniasz chrzest. Z grubsza przypomina to niektóre obrządki dzieciaków bawiących się w satanizm jednak odbywa sie legalnie i ma całkowita moc prawną. Pozwala między innymi osobie "wypisanej" na ślub z osobą "zapisaną" tzw. "ślub z różnica wiary." w przypadku gdy nie zamierzasz się bierzmować. Ze względu na utratę szansy na zbawienie jest to bardzo rzadko realizowane...(jedynie Kościół to zapewnia ponieważ tylko KRK ma kontakt z bogiem (papież) ) Aby przeprowadzić coś takiego skontaktuj się z miejscowym księdzem lub jeszcze lepiej biskupem.

user [palnick]: To nie prawda. Wypełniasz druki i cześć. Chrzest nie był Twoim wyborem :)

user [andrzej105]: skoro 'chrzest' jest wymuszony w wieku 0,12 roku ,tzn ze ma wade prawna powodujaca niwaznosc tej czynnosci od samego poczatku

user [owca]: no chyba nie do końca do uzyskania pełnoletności osobami uprawnionymi do podejmowania decyzji jest matka, ojciec, opiekun prawny dziecka

user [andrzej105]: to skoro to oni zrobili dziecku ten 'balagan' w papierach i je wkręcili do tej firmy to niech oni teraz odkrecaja te sprawe ,he he

user [zwykly2]: ale żyd to ma przechlapane. On jeżeli matka byłżydówką jest do śmierci żydem bez możliwości wystąpienia z żydostwa. Poszperaj więc w twojej rodzinie, może jesteś żydem i nie potrzebnie się martwisz? A w ogóle to idź do pychiatry.

user [joannabarska]: Jak Ci sie nie podoba Kosciół kat. ,to lepiej wystepowac przeciw czarnym bedąc w tej wspolnocie religijnej.

user [maedith]: No dobrze, a jesli ja sie nie zapieram wiary w Jezusa CHrystusa, wrecz przeciwnie, chce tylko sie wypisac z Koscioła Katolickiego, bo prowadzi i popiera działalnosc niezgodna z nauką Jezusa Chrystusa?

user [kret-na-pustyni]: nie ma to sensu powaznie mowie, bo bylam kiedys na tej samej drodze, za wszelka cene chcialam pokazac zademonstrowac ze ja nie chce nie naleze nie będę i kropka jesli nie zmieniasz wyznania i nie nosisz sie z zamiarem wejscia w szeregi innewgo zgrupowania religijnego to po prostu nie rob nic zyj swom zyciem a w czym ci przeszkadza to ze widniejesz na jakiejs liscie skoro dla ciebie i tak nic z tego nie wynika? A co do koledy to - za innymi forumowiczami -po prostu nie otwieraj drzwi :)

user [andrzej105]: potrzebna w tej firmie pierestrojka po 25 latach zastoju i skostnienia. nie dziwie sie ze ludzie chca wyskakiwac z tej tonacej szalupy

user [kataryna.kataryna]: To ten u którego się zapisywałeś Ci nie powiedział?

user [wacek44]: Po pierwsze: z jakiego kościoła chcesz się wypisać ? Jest w Polsce conajmniej parę więc trzeba to zdefiniować. Po drugie: czy jest potrzebne wypisywanie się w jakimkolwiek kościele ? Wystarczy przestać chodzić i tyle. Po trzecie: zanim coś napiszesz to przez chwilę pomyśl - ale tylko do momentu aż zacznie cię bolec głowa. Potem już nie.

user [nurni]: Oczywiscie zupelnie wystarczy ale jak rozumiem chodzi tu autorowi watku o pewna demonstracje. Bez demonstracji wypiasny sie nie poczuje. Uwazam ze nalezy mu to umozliwic skoro tak pilnie mu to potrzebne. Do szczescia czy czegokolwiek. Kolega Palnick pojawil sie natychmiast i zapodal stosowna deklaracje. Wypelnic podpisac i poczuc szczescie. Mozna tez oblozyc sobie w ramki.

user [frank_drebin]: Napisz na formularzu B-40 wniosek o wypisanie. Co za kretyn zalozyl ten watek.

user [asienka32]: Zazdroszczę ludziom co mają w zyciu tylko takie problemy.

user [read1]: wybacz, ale pytaniem tym dowodzisz, że posiadanie poglądów jest ci zupełnie obce. Jeśli nie poczuwasz się do wiary to nie wierzysz, nie zawracasz sobie wówczas też głowy instytucjami jakie wiarę regulują, ani ich przepisami wewnętrznymi jak np. księga chrztów. Jeśli się jednak nie ma poglądów i jedynie stara zademonstrować przynależność do grupy tych, którzy się wypisali z kościoła to wówczas realizuje się Orwellowskie zmienianie faktów z przeszłości. Ty jednak tego nie potrafisz i zachowujesz się jak czterolatek, który narobił w majtki i pyta się czy jak pozbiera klocki z podłogi to przestanie śmierdzieć.

user [novus_ordo_seclorum]: Co za bzdura. Czlowiek jest zapisany w papierach KK, wiec chce sie on z nich wypisac. Tak jak wymeldowujesz sie z adresu, pod ktorym juz nie mieszkasz.

user [read1]: nie rozumiesz istoty, tylko rozmydlasz się nic nie znaczącej formie Równie bez sensu mógłbyś uzasadniać chęć usunięcia twoich danych ze szkoły jeśli jakąś skończyłeś, bo nagle bliższe stanie ci się wolnomyślicielstwo. Poza tym KK jest niezależną instytucją i ma prawo mieć w swoich papierach co jej się spodoba.

user [novus_ordo_seclorum]: Popros adwokata ew. notariusza o pomoc. Zajmie sie on(a) papierkowa robota.

user [karbat]: Niektorzy nie utazsamiajacy sie z KK chcieliby aby na liscie plac im przybylo miesiecznie 10,00; 17,20; 23,50 ;31,00 zl ???? czyli pieniedzy ,ktore by im zostaly w kieszeni. Nie musza przeciez jako nie "zrzeszeni " placic na : -seminaria, -klasztory -ubezpieczenia księży -pensje ksiezy -utrzymanie szkol,uczelni o profilu scisle katolickim -remont kosciolow na w/w panstwo doplacy setki milionow rocznie z kasy wszystkich pracujacych. Bedac uczciwym KK i katolicy powinni "wierzyc " za swoje Jest kosciol szczery ,uczciwy posrednio pobierajac podatek (panstwo go sciaga ) takze od niewierzacych ?

user [gilbertt]: Idziesz do kancelarii przy parafii do której należysz. Mówisz jak wygląda sprawa – podania nie są potrzebne – dostajesz karteczkę od księdza i już gotowe Ksiądz wówczas złoży odpowiednią adnotacje w księdze parafialnej. Nie wykreśli twoich danych – np. chrzest , komunia, bierzmowanie, ślub – te fakty już zaistniały i niema możliwości się z nich wycofać Zawsze możesz wrócić na łono kościoła – nawet jak zgubisz tą kartkę zaświadczającą o wypisie.

user [adam81w]: no z tego co zaistnialo to juz sie nie wycofam ale mode dalej juz robic dobrze.